Tau 30, kodėl turėtum galvoti apie perimenopauzę?

Tikrai, kodėl? Esi jauna ir tikrai girdėjai, kad trisdešimt yra naujieji dvidešimt. Tiesa ta, kad ir mes, keturiasdešimtmetės esame girdėjusios, kad keturiasdešimt, tai naujieji trisdešimt. Ir daugeliu aspektų taip yra. Didelė dalis šiuolaikinių keturiasdešimtmečių neprimena savo mamų tokiame pačiame amžiuje. Jos yra jaunatviškos, energingos, drąsiai priimančios naujoves, dažnai, dar ir nedidelių vaikų mamos. Bet yra vienas bet. Kūnas, vis dėl to yra kitoks. Nemiegota naktis keturiasdešimties veikia kitaip nei trisdešimties. Vakare išgėrei vyno taurę, ryte, o gal net ir visą likusią dieną tikrai tai jausi. Todėl jei tau dabar trisdešimt ir šiektiek daugiau, kartais pagalvoti kas tavęs laukia po dešimt metų – pats laikas.

Nors dauguma mūsų perimenopauzę sieja su 40-mečiu, iš tikrųjų šis pereinamasis etapas gali prasidėti daug anksčiau – net 30-ies. Nors gali atrodyti tolima, supratimas apie tai, kas laukia, ir aktyvių veiksmų ėmimasis jau dabar gali labai padėti įveikti simptomus ir palaikyti bendrą tavo sveikatą bei gerovę.

Perimenopauzė trumpai

Perimenopauzė – tai etapas prieš menopauzę, kai kiaušidės palaipsniui gamina mažiau estrogenų. Tai hormonų svyravimų laikotarpis, kuris gali sukelti įvairių simptomų, įskaitant:

Perimenopauzės trukmė ir intensyvumas kiekvienai moteriai skiriasi. Vienos patiria lengvus simptomus, kitos susiduria su rimtesniais iššūkiais. Norint atpažinti ankstyvuosius požymius ir kontroliuoti savo sveikatą, labai svarbu žinoti, kad šis etapas gali prasidėti jau įpusėjus trisdešimtmečiui.

Kodėl verta menopauzei ruoštis sulaukus trisdešimties?

Pastebėkite anksti. Dėmesys savo kūnui kai esi trisdešimties, padės pastebėti subtilius menstruacijų ciklo, nuotaikos ir energijos lygio pokyčius. Stebėkite ir žymėkite savo menstruacijų ciklą ir jo pokyčius, patogiausia tai daryti į telefoną parsisiuntus programėlę.

Optimizuokite savo sveikatą. Pasirinkimai, kuriuos priimate trisdešimties, yra jūsų sveikatos pagrindas ateityje. Kiek įmanoma pirmenybę teikite sveikiems įpročiams, tokiems kaip subalansuota mityba, reguliari fizinė veikla, streso valdymas ir pakankamas miegas. Šie įpročiai gali padėti ateityje sušvelninti perimenopauzės simptomus.

Atkreipkite dėmesį į savo kaulus. Estrogenai padeda palaikyti kaulų tankį. Mažėjant estrogenų kiekiui perimenopauzės laikotarpiu, didėja osteoporozės rizika. Kaulus stiprinti padeda pratimai su svoriais, įtraukite juos į savo sporto rutiną. Taip pat atkreipkite dėmesį art pakankamai kalcio jūsų mityboje.

Psichologinė gerovė. Perimenopauzės emocinis poveikis dažnai yra nepakankamai įvertinamas. Dabar, kai jums trisdešimt ir truputį daugiau yra pats laikas mokytis kaip įveikti stresą, nerimą ir nuotaikos svyravimus. Šie įgūdžiai vėliau padės lengviau įveikti hormoninių pokyčių sukeltas emocijas.

Gilinkite savo žinias. Žinojimas gali padėti suprasti galimus perimenopauzės iššūkius. Jei dabar suprasite kaip jaučiatės skirtingu ciklo laiku, vėliau, prasidėjus hormonų svyravimams jūsų organizme, lengviau juos pastebėsite ir galėsite imtis priemonių pagerinti savo savijautą.

Ką daryti, kad perimenopauzė būtų lengvesnė

  • Reguliariai lankykitės pas ginekologą. Apsilankymų metu ne tik atlikite įprastus tyrimus, bet ir galite išsiaiškinti jums rūpimus klausimus apie permenopauzę.
  • Sekite savo ciklą – stebėkite savo menstruacijų gausumo, dažnumo ir trukmės pokyčius.
  • Pirmenybę teikite sveikiems įpročiams. Valgykite maistingą, sveiką maistą, reguliariai mankštinkitės, pakankamai miegokite ir mokykitės suvaldyti stresą.
  • Prisiminkite, kad perimenopauzė yra natūralus perėjimas, o ne liga.

Kokia jūsų šeimos menopauzės istorija?

Jei tik turite galimybę, paklauskite savo mamos ir močiučių, kokia buvo ir jų menopauzė. Dalis su perimenoapuze ir menopauze susijusių dalykų gali būti paveldimi. Žinodami savo artimų moterų istorijas, žinosite ko tikėtis jums.

Šeimos istorija kaip gairės. Jūsų motinos ir močiutės patirtis menopauzės metu gali suteikti vertingų žinių apie tai, ko tikėtis. Ar joms buvo ankstyva menopauzė? Ar jų simptomai buvo lengvi, ar sunkūs? Sužinoję apie jų keliones, galite lengviau numatyti ir pasiruošti savosioms.

Emocionalus atsparumas. Menopauzė gali būti emociškai sudėtingas laikotarpis, nes dažnai sutampa su kitais gyvenimo pokyčiais, pavyzdžiui, vaikų išėjimu iš namų ar karjeros pokyčiais. Žinodama, kaip jūsų šeimos moterys įveikė šiuos emocinius pokyčius, galite pagalvoti kaip tokioje situacijoje elgtumėtės jūs.

Atviras bendravimas. Atvirai kalbėdamiesi apie menopauzę su mama ir močiute galite panaikinti stigmas ir sukurti saugią erdvę dalytis patirtimi ir patarimais. Šis kartų dialogas gali būti neįtikėtinai stiprinantis ir skatinantis ryšio ir paramos jausmą. Žiniasklaidoje menopauzė dažnai vaizduojama neigiamai, tačiau jūsų mamos ir močiutės gali pasiūlyti kitokią šio laikotarpio perspektyvą. Galbūt jų istorijos padės pakeisti jūsų lūkesčius ir priimti šį gyvenimo etapą kaip teigiamą ir įgalinantį.

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

    About Zeen

    Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.