Kaip neišprotėti prasidedant menopauzei ir tuo pat metu auginant paauglį?

Gyvenimo situacijos retai yra unikalios. Dažniau pasitaiko taip, kad panašūs išgyvenimai ir klausimai lanko dalį žmonių, todėl kitų patirtys ir iškylantys klausimai gali būti patys geriausi patarėjai. Sukūrėme rubriką Skaitytojų klausimai, kur remdamiesi savo patirtimi ir specialistų padedami atsakysime į jums kylančius klausimus. Klausimus galite užduoti Anelė.lt Instagram paskyroje.


Projekto pradžioje skaitytojų paprašėme užpildyti nedidelę apklausą, ten radome vienos jūsų klausimą Kaip neišprotėti prasidedant menopauzei plius tuo pat metu auginant paauglį? Gyvenime pasitaiko, kad sudėtingi etapai ima ir persipina tarpusavyje ir šiame klausime slepiasi du klausimai, todėl ir atsakyti pradėsime nuo pirmos klausimo dalies.

Kaip neišprotėti prasidedant menopauzei?

Pirmiausia apsibrėžkime terminus – menopauzė tai laikotarpis, kai nuo paskutinių mėnesinių yra praėję 12 ir daugiau mėnesių. Iki to laiko gyvename perimenopauzės laikotarpiu. Jis gali prasidėti ir labai anksti, kai moteriai yra 30 metų, bet dažniausiai perimenopauzės laikotarpis prasideda kai moteriai yra 40 – 44 metai.

Priklausomai nuo to, kokiame perimenopauzės etape yra skaitytoja ją gali varginti įvairūs dalykai, prisidedantys prie jos įvardijamos „išprotėjimo” grėsmės. Pradedant nuo neišsimiegojimo ir karščio bangų iki visų PMS simptomų. Todėl pirmiausia ką reikėtų padaryti – padėti šiuo laikotarpiu sau.

Ieškoti informacijos kas galėtų palengvinti perimenopauzės simptomus. Kreiptis patarimo į ginekologą ar šeimos gydytoją. Lengviau šį laikotarpį išgyventi padės žinios, kas vyksta jūsų kūne. Todėl skaitykite, domėkitės ir klauskite. Mes patariame pradėti nuo šių žingsnių, kurie gali pagerinti savijautą:

  • Valgykite sveiką, subalansuota maistą. Svarbu, kad jūsų mityboje būtų užtektinai baltymų ir skaidulinių medžiagų.
  • Daugiau judėkite – judesys stiprina kūną ir nuramina protą.
  • Skirkite daugiau laiko ir dėmesio miego kokybei.
  • Stebėkite kokios situacijos jums sukelia jausmą, kad tuoj išprotėsite. Kaip galėtumėte į jas reaguoti ramiau?

Kaip neišprotėti gyvenant su paaugliu?

Paauglių ir jų tėvų santykiai labai plati tema ir konkrečiai atsakyti nežinant situacijos yra sunku. Aš (Sigita Petrunina) esu trijų vaikų mama – du iš jų paaugliai. Toliau dalinuosi savo patirtimi, kaip neišprotėti gyvenant su paaugliais:

Nepriimti jų elgesio asmeniškai. Tik labai retai paaugliai nori tyčia sunervinti ar įskaudinti savo tėvus. Daug dažniau mes, tėvai, reaguojame jautriai į grubesnį žodį, nenorą bendrauti, ar prieš nosį uždaromas duris. Paaugliai nori pabūti vieni, nori jausti, kad tėvai jais pasitiki, nori, kad juos priimtų su visais jų pokyčiais, kuriuos išgyventi mūsų vaikams yra didelis iššūkis. Bet jie nenori tyčia skaudinti savo tėvų.

Suteikti laisvės ir savarankiškumo, bet susitarti dėl to sąlygų. Nori grįžti vėlai – parašyk kai jau važiuosi namo. Nori važiuoti su draugais į kitą miestą – įsijunk lokacijos nustatymą savo telefone, ne dėl to, kad tėvai nori tave sekti ir kontroliuoti, bet tam, kad žinotų kur tave rasti jei kas nutiktų.

Pasitikėti. Žinoma, kad sunku, nes net ir purkštaujantis, maištaujantis paauglys yra mūsų vaikelis, kurį norime apsaugoti. Bet būtent pasitikėjimas ir atsakomybės už savo veiksmus perleidimas vaikui ne tik moko jį elgtis gyvenimiškose situacijose, bet ir leidžia paaugliui jaustis lygiaverčiu ir už save atsakingu žmogumi, o ne tėvų kontroliuojamu mažiuku.

Ar tikrai verta dėl šito eiti iš proto? Yra labai geras posakis anglų kalba – pick your battles. Lietuviškai galima išversti tiesiogiai – pasirink savo kovas. Jis labai tinka gyvenant su paaugliais. Pasirinkite sritis, dėl kurių verta kovoti, o kurios gali būti paliktos savieigai. Pagalvokite – ar ideali tvarka vaiko kambaryje yra verta kasdienio konflikto su skambančiais „susitvarkyk savo kambarį!” kovos šūksniais? Kol nesiveisia tarakonai, o vaikas neišeina iš savo kambario apaugęs grybais, tegul būna jo kambarys ir jo tvarka. Įsivertinkite kas neprieštarauja jūsų vertybėms, prioritetams ir jei labai reikia kovokite tik dėl to, kas kelia grėsmę sveikatai, gyvybei ir bendram gerbūviui.

Apibendrinat, patarimas būtų toks – pirmiausia šiuo jums sudėtingu laikotarpiu pasirūpinkite savimi – miegokite kokybiškai, gerkite daug vandens, suvalgykite papildomą obuolį ar dubenį salotų. Apeikite ratą aplink rajoną. Kai padarysite šiuos dalykus prisiminkite, kad jūsų vaiko paauglystė yra laikinas ir ganėtinai trumpas etapas viso gyvenimo kontekste. Pasitikėkite savo vaiku, priimkite jo pasirinkimus, jei neklausia, nesiūlykite savo patarimų. Gal jums palengvėja, jei pasijuokiate iš savo vaiko elgesio (ne jam į akis, žinoma)? Gal jums palengvėja, jei pasipasakojate draugei koks jūsų vaikas nevaldomas, o PMS amžinas? Tik jūs pati galite rasti teisingiausią atsakymą. Tikimės, kad mūsų įžvalgos palengvins kasdienybę.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.