gerti daug vandens

Ar prisimeni atsigerti vandens? Kodėl drėkinti save iš vidaus reikia ne tik vasarą? Bet vasarą ypač.

Vasara, saulė, karštis. Nesvarbu ar vasaros dienas leidžiame mieste, užmiestyje, ar prie jūros, visur vienodai rizikuojame dehidratuoti. Taip, skamba baisiai, bet prisiminti, kad gerti vandenį labai svarbu verta. Vasarą – ypatingai. Mano asmeninis susidūrimas su dehidratacija vieną karštą rugpjūčio dieną pavertė įprastą išvyką į Trakus – pamokančia istorija. Po kelių valandų, vaikštinėjimo ežerų pakrantėmis, gaudynių ir juokų su vaikais man ėmė svaigti galva, ją skaudėti ir pykinti. Taip, buvo karšta ir nors galvą dengė skrybėlė, vandenį tas kelias valandas tikrai buvau pamiršusi. Šis epizodas buvo ne tik nemalonus, bet ir priminė, kaip svarbu yra gerti vandenį nuolatos. Tam nebūtina laukti ir karščiausių metų dienų.

Kodėl gerti vandenį yra gyvybiškai svarbu?

Geri vandenį užtikrinti tinkamą organizmo hidrataciją) svarbu ne tik per karščius, bet ir kiekvieną dieną. Kai geriame mažai vandens, jaučiame ne tik nemalonų troškulio jausmą, stokodamas vandens, mūsų organizmas netenka daug daugiau. 

Štai kodėl vanduo yra geriausias jūsų draugas:

1. Kūno temperatūros reguliavimas. Vanduo padeda palaikyti kūno vėsą, kuri tampa vis svarbesnė vyresniame amžiuje.

2. Apsauga nuo šlapimo takų infekcijų ir inkstų akmenų. Moterys dažniau serga šlapimo takų infekcijomis, o su amžiumi ši rizika didėja dėl to, kad mažėjant estrogeno kiekiui gali išplonėti šlapimo takų ir šlapimo puslės gleivinė. Dėl išplonėjimo šie organai tampa mažiau atsaprūs bakterijoms, sukeliančioms uždegimus. Pakankamas kieki vandens praskiedžia šlapimą ir užtikrina, gali padėti apsisaugoti nuo šlapimo pūslės uždegimą sukeliančių bakterijų.

3. Padeda palaikyti sąnarių sveikatą. Vanduo sutepa sąnarius. Mažėjant estrogenų kiekiui perimenopauzės metu, moterims gali padaugėti sąnarių problemų, todėl hidratacija tampa dar svarbesnė.

4. Padeda palaikyti virškinimo funkciją. Pakankamas skysčių kiekis padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir kitų nemalonių jausmų žarnyne.

5. Geresnė smegenų veikla. Net ir nedidelė dehidratacija gali turėti įtakos pmūsų smegenims ir jų funkcijoms, kurios mums tokios įprastos kasdien. Dehidratavusiam žmogui gali pablogėti koncentracija, budrumas ir net trumpalaikė atmintis.

Kaip įtraukti daugiau vandens į kasdienę rutiną?

Žinoti, apie tai, kad gerti vandenį svarbu yra viena, tačiau įtraukti jį į kasdienį gyvenimą – visai kas kita. Vandens gėrimas, kaip ir bet kuris kitas įprotis – gali būti išugdomas, jei tik skirsite tam pakankamai dėmesio. Dalinamės patarimais ir rekomendacijomis, kurie gali padėti į savo kasdienybę įtraukti daugiau vandens: 

1. Dieną pradėkite nuo vandens. Rytą pradėkite nuo stiklinės vandens. Tai paprastas įprotis, kuris atstato per naktį prarastus skysčius. Rinkitės šiltesnį vandenį, kurį organizmui lengviau pasisavinti, galite įspausti citrinos, arba įlašinti elektrolitų, bet tai tikrai nebūtina. 

2. Pagardinkite vanden. Jei paprastas vanduo jūsų nedžiugina, įdėkite vaisių ar daržovių, prieskoninių žolelių, pavyzdžiui, citrinos, laimo, agurko, griežinėlių arba šlakelį sulčių, kad pagerintumėte jo skonį ir nepridėtumėte daug kalorijų. Gali būti, kad vanduo jums neskanus, nes jis tiesiog joks, tuomet jums gali patikti vanduo su angliarūkšte. Tokio vandens nebūtina pirkti, jei namuose turite vandens karbonizavimo aparatą.  

3. Valgykite vandenį. Įtraukite į savo mitybą vandens turtingų maisto produktų. Agurkai, salierai, arbūzai, braškės, salotos yra skanūs, o jų sudėtyje yra daug vandens.

4. Nustatykite priminimus.  Jei vis pamirštate gerti vandenį, nustatykite priminimus telefone arba prie darbo stalo matomoje vietoje laikykite vandens buteliuką.

5. Stebėkite kiek vandens išgeriate. Čia gali padėti programėlės telefone. Arba žymėjimas kiek stiklinių ar net gurkšnių išgėrėte.

Geriau gerkite dažniau, bet po mažiau, taip organizmas geriau pasisavins vandenį. Ir tegul ši vasara būna ta, kurios metu ne tik neįvyko nemalonių nutikimų dėl to, kad pamiršote išgerti vandens, bet ir pati sveikiausia. Nes jūs prisiminėte, kad reikia išgerti dar vieną gurkšnį dėl savo sveikatos ir geros savijautos. Atsiminkite, kad vanduo – ne tik troškulio numalšinimas , bet ir kūno pamaitinimas.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.